kuchnia polska

Jeśli pragniesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są niesłychanie obfite i wielokrotnie zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są w gruncie rzeczy smaczne i godne kilku kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi artykułami jakie jedzą na co dzień jest chleb i krajowa kiełbacha.

restauracja przy Rynku Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z porywającego chleba i rozkosznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o innowacyjne smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w schematycznej lokalnej kuchni?

W najwyższym stopniu tuzinkowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić dania.

Restaurants near Main Market Square

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odnaleźć w samej rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem przeróżnych, od czasu do czasu egzotycznych dań.
•    Oprócz schematycznych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest schematyczna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje oraz nasycać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *